Warning: Declaration of YOOtheme\Theme\Wordpress\MenuWalker::walk($elements, $max_depth) should be compatible with Walker::walk($elements, $max_depth, ...$args) in /home/customer/www/lawapj.com/public_html/wp-content/themes/yootheme/vendor/yootheme/theme/platforms/wordpress/src/Wordpress/MenuWalker.php on line 112

Amerika Göçmen Davaları

Firmamız ülke içerisinde birçok göçmenlik davası açmıştır. Göçmenlik Yasası komplekstir ve göçmenlik davalarıyla birçok birleşik devletleri yargı kurumları ilgilenmektedir. Firmamız Göçmenlik Mahkemelerinde, ABD Yerel Mahkemelerinde, ABD İdari Mahkemelerinde ve birçok idari teftiş kuruluşlarında göçmenleri temsil etmiştir. Gözaltına alınan göçmenleri İhzar Müzekkeresi belgeleyerek başarıyla salınmalarını sağladık, Amerika Birleşik Devletleri Vatandaşlık ve Göçmenlik Hizmetleri’ne (USCIS) yüksek mahkemeden verilen emirler üzerine dava açarak birçok göçmen dilekçeleri hakkında karar vermelerine zorladık, ve Bölge Mahkemelerinin verdikleri sürgün kararlarını temyiz ederek başarıyla göçmenlerin dilekçelerinin onaylanmasına ve daimi oturma izni kazanmalarını sağladık.

Alıkoyma/Tutuklanma Davaları

New York göçmenlik avukatlarımız başarılıyla ülkedeki tutuklu şahısların kefalet veya İnsani Tahliye ile salınmasını sağlamıştır. Gözaltında veya göçmenlik mahkemelerindeki göçmen müvekkillerimizi temsil etmek için Amerika Birleşik Devletleri’nin her yerine ulaştık.

Bir davayı anında inceleyip göçmenin tahliyeye uygun olup olmadığı konusunda karar verme yeteneğine sahibiz. Kefaletle serbest kalma davalarında hızlı olmanın önemi büyüktür, bu yüzden New York Avukatlarımız yabancı uyruklu şahısın gözaltından hemen sonra kefaletle serbest bırakması için bir mahkeme talep ederler.

Birçok kefalet davası ‘’Border’’ adı verilen eyaletlerinde gerçekleşir ve telefonla duruşma yapılmasına izin verilir, bu da prosesi hızlandırır. İhzar müzekkeresi taleplerine başvurmakta başarılı olan firmamız, göçmenlerin gözaltından serbest bırakmasını sağlamıştır. Buna ek olarak, düşük kefalet için pazarlık yapmakta ve yabancı uyruklu kişilerin İnsani Tahliye ve Gözaltına Alınmada Teftiş Başvurularından yararlanarak gözaltına alınmış kişilerin serbest bırakılmasında ciddi oranda bir başarı yakaladık.

Büyük Ortağımız CBS haberleri tarafından röportaja tabi tutulmuş, New York Times gazetesinde öne çıkmış, Daily News ve CBS New York haber kanallarında sürgün ve iltica davalarıyla ilgili söylediklerinin bahsi geçmiştir. Göçmenlik Teftişi İdari Ofisi: Adliye Bakanlığı’nın federal göç yasası altında olan davaların hakemliğini yapar. Göçmenlik Temyizleri Kurulu Göçmenlik Mahkemesinden gelen temyizlerin ve Amerika Birleşik Devletleri Vatandaşlık ve Göçmenlik Hizmetleri’nden (USCIS) gelen ve göçmenlik dilekçelerini teftiş eder.

ABD Temyiz Mahkemeleri: Birçok davada, Göçmenlik Teftişi İdari Ofisi’nin keyfi olmayan kararları Amerika Birleşik Devletleri’ndeki 12 Bölge Mahkemeleri tarafından temyiz edilebilir. Davalar temyiz işlemlerinin gerçekleştiği eyaletlerde ABD Temyiz Mahkemeleri tarafından dosyalanır.

 

Yerel Mahkemeler: Göçmenlik Teftişi İdari Ofisi’nin kararından sonra temyiz için yargı yetkisi olan genellikle ABD Yüksek Mahkemesi’dir, fakat ihzar müzekkeresi veya yüksek mahkemeden verilen bir emir var ise bu gibi özel davalar Yerel Mahkemeler tarafından dosyalanabilir.

 

Amerika Birleşik Devletleri’nin Yargıtay Mahkemesi: ABD Temyiz mahkemelerinden sonra, son yargı Yargıtay’a aittir ve temyiz başvuru müzekkeresi burada dosyalanır. Bununla birlikte, temyiz başvuru müzekkeresi Yargıtay’a mahkeme öncesinde teslim edilmiş olması gerekmektedir.

Merkez ofisi:

Contacts: LawAPJ 65 Broadway, Suite 1603 NY 10006 New York TEL: +1 212 693-3355 / FAX: +1 212 430-6797 / E-MAIL: apjlaw@gmail.com

Telefon görüşmesi:

Lütfen bu kısa anketi doldurunuz ve tüm bilgilerin gizli tutulacagindan emin olabilirsiniz. Anket e-mail veya faks yoluyla gönderilebilir The Questionnaire can be sent electronically or by fax +1 (212) 430-6797

Kişisel danışma:

Danismanlik icin lutfen mesai saatleri icinde ofisimizi arayin. +1 (212) 693-3355