Warning: Declaration of YOOtheme\Theme\Wordpress\MenuWalker::walk($elements, $max_depth) should be compatible with Walker::walk($elements, $max_depth, ...$args) in /home/customer/www/lawapj.com/public_html/wp-content/themes/yootheme/vendor/yootheme/theme/platforms/wordpress/src/Wordpress/MenuWalker.php on line 112

E-2 Vizesi ve E-1 Amerika Yatırımcı Vizeleri

E-1 ve E-2 Amerika Yatırımcı Vizesi ve Tüccar Vizeleri

Firmalarımız çeşitli ülkelerde ‘’Amerika Birleşik Devletleri’nde Yatırım ve Yaşamak” adı altında konferanslar düzenlemektedir. Bu konferanslar işletme grupları ve kuruluşlarına E-1, E-2 ve E-5 başvurularında atılması gerekilen gerekli adımları açıklar. Bir yatırımcı yeni bir şirket kurarak veya Amerika Birleşik Devletleri’nde mevcut bulunan bir işletmeyi minimum 75,000 dolar yatırım yapıp satın alarak kendisinin ve ailesinin işletme devam ettiği sürece ABD’de yaşama hakkı kazanmasını sağlayabilir. Amerika Birleşik Devletleri başka ülkelerle antlaşma imzalayarak ticaret ve yatırımın yapılmasını sağlar. E-vizeleri iki farklı türde verilir: E-1 ticaret ve tüccar vizesi Amerika Birleşik Devletleri’yle mal ve servis ticareti yapanlar için geçerlidir, E-2 Amerika yatırımcı vizesi ise müracaat sahibinin belli bir oranda Amerika Birleşik Devletleri’ne yatırım yaparak yeni iş imkanı tanımasıyla elde edilir. E-2 vizesi tek bir yatırımcının sahip olduğu bir firma tarafından veya büyük çapta olan uluslararası firmalar tarafından kullanılabilir. Buna ek olarak, E vizesi onaylandıktan sonra, bu aynı zamanda yabancı uyruklu personellerin E şirketi altında özel uzman olarak çalışmaları için de bir fırsattır. Bu vizenin geçerliliği süresizdir (veya başvuru sahibi yaptığı yatırım veya ticareti devam ettirdiği sürece geçerlidir) ve yenilenmesi mümkündür, genellikle 2 ila 5 sene arasında bir zaman dilimine uzatılır. E-1 ve E-2 statüsünden yararlanabilmek için ABD’nin ilgili uluslararası ülkeyle ticaret antlaşması olması gerekmektedir.

E-1 Vizesi

E-1 sınıflandırması Amerika Birleşik Devletleri ve müracaat sahibinin vatandaşı olduğu ülke arasında ticaret antlaşması gerçekleştirmesiyle müracaat sahibine açıktır. Ticaretin uygun olması için ABD ile ticaret yapan ülke arasında uluslararası malların takası şarttır.

E-1 Amerika vizesi için, ABD ve antlaşma yapacağı ülke arasındaki ticaretin önemli ve gerekli olması şarttır. Ticaretin majör bir kısmı E-1 vize sahibinin vatandaşı olduğu ülke ve Amerika Birleşik Devletleri arasında olmalıdır. E-1 yabancı uyruklu işveren kişinin bir işletmesi veya kurumu olması ve bahsi geçen şirketin en az %50’si E-1 vize sahibinin olmalıdır. Buna ek olarak, müracaat sahibi başlıca tüccar değil ise, çalışan kişinin idareci veya yönetici kapasitesinde olması, veya alanında özel yeteneklerinden dolayı ticaretin gerçekleşmesi ve yürütülebilmesi için yapılacak olan ticaretteki varlığının önemi esas olmalıdır. Son olarak, çalışan kişi E-1 vize sahibiyle aynı ülkenin vatandaşı olmak zorundadır.

e2 vizesi

E-2 Vizesi

E-2 Amerika yatırımcı vizesi yatırımcılar, çalışanlar, yöneticiler, süpervizörler ve olmazsa olmaz çalışanlar içindir. Yatırımcı olarak, yabancı uyruklu başvuru sahibi hazırda olan bir işletmeyi satın almak, hazırda yürürlüğü devam eden bir işletmeye yatırım yapmak yada yeni bir işletmeye yatırım yapmak zorundadır. İşletmenin türüyle ilgili bir sınırlandırma yoktur ancak işletmenin satın alınmış hisse veya arsa gibi pasif olmaması gerekmektedir.

E 2 vizesi başvuru sahibi işletmenin en az %50’sinin sahibi olmalıdır ve ‘’yeterli” sermaye yatırımını yapmak zorundadır. E-2 Amerika yatırımcı vizesi alabilmek için, başvuru sahibinin işletmenin yürürlüğünde ve idaresinde direkt olarak ilgilenmesi veya yeterli sermayenin yatırımının sürecinde olması gerekmektedir. Başvuru sahibinin Amerika Birleşik Devletleri’yle ticaret antlaşması olan bir ülkenin vatandaşı olması şarttır.

E-2 yatırımcı vizesi müracaatı Amerika Birleşik Devletleri Vatandaşlık ve Göçmenlik Hizmetleri’nin (USCIS) öncelikli onayı olmadan konsolosluk veya elçilikte veya başvuru sahibi Amerika Birleşik Devletleri sınırları içerisindeyken yapılabilir. Eğer Amerika Birleşik Devletleri’nin itibarı değeri üstünde bir yatırım yapılıyorsa E-2 vizesi birkaç hafta içerisinde onaylanabilir. E-2 vize sahibinin eşi çalışma izni kartı alarak Amerika Birleşik Devletleri’nde yasal olarak çalışma hakkı kazanır. E-2 vizesi genellikle her beş yılda bir yenilenir, ve işletme devam ettiği sürece vize süre sınırı olmadan devamlı yenilenebilir.

E-2 Yatırımcısının Çalışanı

Çalışan kişi E-2 yatırımcısıyla aynı ülkenin vatandaşı olmak zorundadır. Eğer başvuru sahibi esas yatırımcı değilse, idareci veya süpervizör olarak işe alınmalı veya özel bir uzmanlık alanında yeteneklerinin olması ve işletme için gerekli bir çalışan olması şarttır.

Andrew P. Johnson Amerika yatırımcı vizesi danışmanlık hizmeti vermektedir.

Merkez ofisi:

Contacts: LawAPJ 65 Broadway, Suite 1603 NY 10006 New York TEL: +1 212 693-3355 / FAX: +1 212 430-6797 / E-MAIL: apjlaw@gmail.com

Telefon görüşmesi:

Lütfen bu kısa anketi doldurunuz ve tüm bilgilerin gizli tutulacagindan emin olabilirsiniz. Anket e-mail veya faks yoluyla gönderilebilir The Questionnaire can be sent electronically or by fax +1 (212) 430-6797

Kişisel danışma:

Danismanlik icin lutfen mesai saatleri icinde ofisimizi arayin. +1 (212) 693-3355