Warning: Declaration of YOOtheme\Theme\Wordpress\MenuWalker::walk($elements, $max_depth) should be compatible with Walker::walk($elements, $max_depth, ...$args) in /home/customer/www/lawapj.com/public_html/wp-content/themes/yootheme/vendor/yootheme/theme/platforms/wordpress/src/Wordpress/MenuWalker.php on line 112

E Anlaşma Vizeleri Nedir?

E Anlaşma Vizeleri göçmen olmayan vize türleridir. Bu da vize sahibinin ABD’ye yasal yollarla girebileceği ve tanımlanmış işverenleri için çalışabilecekleri anlamına gelmektedir, ancak bu vize sahibini daimi oturum ve ABD vatandaşlığı yoluna sokmamaktadır. Buna ek olarak, vize sahibi anlaşmalı bir ülkenin vatandaşı olmak zorundadır.

İki tip E vizesi bulunur: E-1 Anlaşmalı Tüccar Vizesi ve E-2 Anlaşmalı Yatırımcı Vizesi. Genel anlamda konuşmak gerekirse E-1 Vizesi, ABD ile yabancı şirketin menşe ülkesi olan anlaşmalı ülke arasında önemli ticaret hacmine sahip yabancı şirketlerin yabancı çalışanlarına yöneliktir. E-2 Vizesi ise, ABD’de faaliyet gösteren bir şirketin %50 mülkiyeti ya da operasyonel kontrolüne önemli ölçüde sermaye yatırımı yapmış olan yabancı ülke vatandaşlarına yöneliktir.

E Vizesi kapsamında gerekli işçi vasıfları nelerdir?

Vizeye aday yabancı işçilerin belirli kriterleri karşılaması gerekir. Öncelikle işçi, işvereni ile aynı ülke vatandaşı olmalıdır. Buna ek olarak, ya müdür/üst düzey yönetici ya da özel yeteneklere sahip işçi kategorilerinden bir altında değerlendiriliyor olmalıdır.

E Vizesi süresi ne kadar?

E Anlaşmalı Vize başvurusu yapan kişinin bu başvuruyu yapmak için iki yolu kullanabileceğini belirtmekte fayda var: 1) ABD Vatandaşlık ve Göçmenlik Hizmetleri (“USCIS”) ve 2) Yabancı anlaşmalı ülkedeki ABD Büyükelçiliği. E Vizesinin süresi, başvuru için kullanılan alana ve ABD ile bu yabancı ülke arasındaki mütekabiliyet anlaşmasına bağlıdır. Neyse ki bu program kapsamında sınırsız sayıda çok yıllı uzatma alınabilmektedir.

E Vizesi kapsamındaki bir işçi ABD’de kalmak zorunda mıdır?

E Vize programı kapsamında hiçbir seyahat kısıtlaması bulunmamaktadır, bu da işçinin kendi ülkesini istediği sıklıkta ziyaret edebileceği ve ABD’ye geri dönebileceği anlamına gelir – programdaki iyi statülerini devam ettirdikleri sürece.

Başvuru sahibi ile birlikte ABD’ye kim giriş yapabilir?

E Vize programının en iyi yanı da işçinin kendileriyle birlikte aile üyelerini de ABD’ye getirebilmesidir. Eş ve 21 yaş altı evlenmemiş çocuklar beraberinde getirilebilir ve ABD’de çalışma imkanına sahip olabilirler.

E Vize programı başvurusunun birçok hareketli parçası bulunmaktadır ve olumlu sonuç alacağınızdan emin olmak için yanınızda mutlaka deneyimli bir göçmenlik avukatı olmalıdır.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Merkez ofisi:

Contacts: LawAPJ 65 Broadway, Suite 1603 NY 10006 New York TEL: +1 212 693-3355 / FAX: +1 212 430-6797 / E-MAIL: apjlaw@gmail.com

Telefon görüşmesi:

Lütfen bu kısa anketi doldurunuz ve tüm bilgilerin gizli tutulacagindan emin olabilirsiniz. Anket e-mail veya faks yoluyla gönderilebilir The Questionnaire can be sent electronically or by fax +1 (212) 430-6797

Kişisel danışma:

Danismanlik icin lutfen mesai saatleri icinde ofisimizi arayin. +1 (212) 693-3355