Warning: Declaration of YOOtheme\Theme\Wordpress\MenuWalker::walk($elements, $max_depth) should be compatible with Walker::walk($elements, $max_depth, ...$args) in /home/customer/www/lawapj.com/public_html/wp-content/themes/yootheme/vendor/yootheme/theme/platforms/wordpress/src/Wordpress/MenuWalker.php on line 112

EB-3 Istihdam Temelli Yeşil Kart

İstihdam Temelli Vize kişinin yaşamını olumlu yönde tamamen değiştirebilir. İstihdam Temelli Vize bazı ücretlere ve süreçlere tabidir ve bunlarla deneyimli bir İstihdam Temelli Vize avukatı ile birlikte ilgilenebilirsiniz. İstihdam Temelli Vize aynı zamanda EB-3 yeşil kart olarak da bilinmektedir. Deneyimli İstihdam Temelli Vize avukatlarına bir örnek Andrew P. Johnson’dır ve onun hakkında daha fazla bilgi almak için www.lawapj.com adresini ziyaret edebilirsiniz.

 

Nitelikler:

 

Kişinin İstihdam Temelli Vize yeşil kart almaya hak kazanabilmesi için süresiz bir tam zamanlı işte çalışıyor olması ve işvereninin Amerika Birleşik Devletleri vatandaşı olması gerekir. Kendilerini profesyonel olarak nitelendiren kişilerin bir Lisans diploması ya da bunun dengine sahip olmaları gerekir ve İstihdam Temelli Vize alabilmek için yaptıkları ya da yapacakları iş ile ilgili olarak değerlendirilmeleri istenebilir. Kendilerini vasıflı işçi olarak gören kişiler alanlarında en az iki yıl deneyime sahip olduğunu ya da eğitim almış olduğunu kanıtlayabilmelidir.

 

EB-3 istihdam temelli yeşil kartın avantajları

 

EB-3 yeşil kart işçilere Amerika Birleşik Devletlerinde daimi olarak çalışma ve oturum hakkı vermektedir. İstihdam Temelli Vize sahibinin eşi ve çocuklarının Amerika Birleşik Devletleri’nde aileleriyle birleşmelerine süresiz olarak izin verilir. İstihdam Temelli Vize sahibi Amerika Birleşik Devletleri’nde daimi olarak mukim kişiler olarak görülecekleri için ABD’de herhangi devlet okulu ya da özel okula gidebilirler. Bazı düzenlemelere tabi olarak Amerika Birleşik Devletleri dışına seyahat dahi edebilirler. Ayrıca akrabalarına ABD’de daimi oturum için sponsor olabilir ve 4 yıl ve 9 ay sonra Amerika Birleşik Devletleri vatandaşlığı için başvurabilirler.

 

İşveren Sponsorluğu

 

Bir işletme, kendisi için doğru çalışanları yetenekli yabancı işçiler arasında bulabilir. İşverenin başvuru sürecinin her adımını yönetmek için işinde uzman bir Amerika Birleşik Devletleri göçmenlik avukatı ile çalışması tavsiye edilir. Değerlendirilmeye alınacak ilk konu, istihdam sponsorluğunun kendisi olacaktır. Göçmenlik avukatı, şirketinizin onaylanmış bir sponsor olabilmesi için USCIS aracılığıyla Amerika Birleşik Devletleri Vatandaşlık ve Vize Hizmetlerinden onay almasında yardımcı olabilir. Ayrıca yapılması gereken bir İşçi Durum Başvurusu ve son olarak da alınacak yeşil kart bulunmaktadır. Göçmenlik avukatı, çalışanın Amerika Birleşik Devletleri’nde kalması için bir Vize başvurusu hazırlayabilir ve bunu işleme koyabilir.

 

EB-3 Yeşil Kart için Gerekli Niteliklere Sahip Olduğumu Nasıl Öğreneceğim

Bir EB İstihdam temelli göçmenlik avukatı ile irtibata geçmeli ve birlikte özgeçmişinizi değerlendirmelisiniz.

 

İşverenler Adına Başvurular:

 

İşveren EB3 için bir Yabancı İşçi için Göçmenlik Başvurusu olan I-140 Formunu işleme koyduktan sonra, vize başlangıç süresi ile başvuru sahibinin EB3 yoluyla yasal olarak daimi oturum statüsü almasına kadar geçen süre içerisinde kendisine maaş olarak teklif edilen meblağı ödeyebileceğini kanıtlamalıdır. İşveren bir yıllık bilanço, denetlenmiş mali bilanço ya da federal gelir vergisini AB3 işçi için ödemesinin kanıtı olarak gösterebilir. USCIS, EB3 ile ilişkili I-140 Formunu teslim aldığı zaman bu başvuru işleme koyulur ve işveren, EB3 için Göçmen İşçi Başvurusunun alındığını ve EB3 başvurusu için nihai kararın bir yazılı bildirimini alır. 23 Aralık 2016 tarihi itibarıyla yabancı işçi için EB3 I-140 Formunun 700$ düzeyinde olduğu ve EB3 için öncelikli işlem ücretinin 1225$ olduğunu belirtmekte fayda var.

 

EB-3 yeşil kart için işlem süresi biraz uzun olabilir ve bu süre birçok faktöre dayanmaktadır. Bu unsurların tümü EB-3 yeşil kart başvurusunu başarıyla yapmış olan kişinin kontrolü altında değildir. EB-3 yeşil kart ile ilgili evrak işlerinin işveren tarafından teslim edilmesi için her zaman beklenir. Ayrıca USCIS’in bu evrakları işleme koyması da belirli bir süre alır ve bir EB-3 avukatının bu sürece müdahil olması EB-3 yeşil kart için gerekli süreyi azaltabilir. Yanınızda bir EB-3 yeşil kart Vize avukatı olması, başvurunun belirli noktalarının doğru ve tam olarak doldurulduğundan emin olunması için esastır. Amerika Birleşik Devletleri göçmenlik avukatı, EB-3 yeşil kart için ne gibi ilave bilgi ve belgelere ihtiyaç duyulduğunu belirlemekte yardımcı olur. Avukatınız herhangi birikmiş işlerin takibinde yardımcı olabilir ve bir EB-3 yeşil kart almak içine gerekli karmaşık prosedürleri idare eder. Eğer bir göçmenlik avukatı ile EB-3 sürecini görüşmek istiyorsanız lütfen ücretsiz bir danışmanlık görüşme randevusu almak için Andrew P. Johnson Hukuk Bürosunu arayın (212-693-3355) ya da info@lawapj.com adresinden e-postayla iletişime geçin.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Merkez ofisi:

Contacts: LawAPJ 65 Broadway, Suite 1603 NY 10006 New York TEL: +1 212 693-3355 / FAX: +1 212 430-6797 / E-MAIL: apjlaw@gmail.com

Telefon görüşmesi:

Lütfen bu kısa anketi doldurunuz ve tüm bilgilerin gizli tutulacagindan emin olabilirsiniz. Anket e-mail veya faks yoluyla gönderilebilir The Questionnaire can be sent electronically or by fax +1 (212) 430-6797

Kişisel danışma:

Danismanlik icin lutfen mesai saatleri icinde ofisimizi arayin. +1 (212) 693-3355