Warning: Declaration of YOOtheme\Theme\Wordpress\MenuWalker::walk($elements, $max_depth) should be compatible with Walker::walk($elements, $max_depth, ...$args) in /home/customer/www/lawapj.com/public_html/wp-content/themes/yootheme/vendor/yootheme/theme/platforms/wordpress/src/Wordpress/MenuWalker.php on line 112

Göçmenlik Mahkemesinde İltica Davasını Hızlandırma

İltica davalarının mahkemelerini hızlandırmak kolay bir şey değil. Sağlık sorunları veya aileden ayrı düşmek davayı hızlandırmak için iyi sebeplerdir.

Göçmenlik mahkemesinde iltica davalarını hızlandırmak iltica ofislerinde hızlandırmak kadar kolay değildir. Hızlandırma işlemi için farklı opsiyonlar vardır, hangisini seçeceğiniz sizin davanıza göre belli olur. Davanızın hızlandırılması için bir iltica avukatına danışmanızda çok büyük yarar vardır. Bir araştırmaya göre, iltica avukatının desteği olmadan ilticaya başvuran adayların davalarının yüzde 91’i reddedilmiştir. İltica davanızı hızlandırmak ve kazanmak için bir iltica avukatıyla çalışmanızda yarar vardır.

İltica davalarını hızlandırmak için farklı yollardan bahsetmeden önce size biraz ön bilgi verelim. İltica yargıçı yabancı uyruklu kişi için önce bir Gerçeklik Duruşması düzenler. Bu duruşma aynı zamanda bağımsızlık duruşması olarak da geçer. Bu duruşmada yabancı uyruklu ilticaya başvurmuş kişi kendi davasını yargıça sunar. Yabancı uyruklu kişi mahkeme tarafından dinlendikten sonra ilticaya hak kazanır veya Amerika Birleşik Devletleri’nden çıkarılmasına karar verilir.

Eğer mahkeme tarafından çağrıldıysanız fakat henüz iltica mahkeme tarihiniz belirlenmediyse: Bazı durumlarda yabancı uyruklu kişi mahkemeye çağrıldığının evrağını alır, fakat iltica davasının tarihi için uzun aylar beklemek durumunda kalır. Böyle durumlarda genelde gecikmenin sebebi mahkeme için çağırıları hazırlayan ve bunları mahkemelere gönderen devletten kaynaklanır. Göçmenlik mahkemesi her bir dava için size bir numara temin eder. Göçmenlik mahkemesinin otomatik sistemini arayarak size verilen numarayla mahkeme tarihinizin belirlenip belirlenmediğinin kontrolünü yapabilirsiniz. Göçmenlik mahkemesinin numarası: 1-800-898-7180. Size verilen opsiyonları takip ederek dokuz haneli yabancı uyruk numaranızı girebilirsiniz (bu numaraya aynı zamanda A numarası da denir). Sistem size davanız için bir tarih verilip verilmediğini ve bir sonraki duruşmanın ne zaman olacağını söyler.

Eğer sistem A numaranızın bulunamadığını söylerse, bu muhtemelen duruşma çağrınızın mahkemeye iletilmediği anlamına gelir.

Eğer iltica davanızın tarihi belirlendiyse: Bazen iltica duruşmaları aylar sonraya, hatta yıllar sonraya bile verilebiliyor. Eğer davanızın tarihi ve davanıza bakan yargıçın kim olduğu belliyse, hızlandırma aşaması için birkaç opsiyonunuz vardır.

Öncelikle davanızı hızlandırmak için talepte bulunabilirsiniz. İltica yargıçı davayı hızlandırmayı kabul edebilir ve size daha yakın bir mahkeme tarihi verebilir, bu karar tamamen yargıça aittir.

İlk iltica duruşmanızda, yeminli ifadenizi ve tüm destekleyici evrakları sunabilirsiniz.

İkinci olarak, iltica avukatınız mahkeme günü devlet avukatıyla görüşerek davanızdaki sorunların azaltılarak sunulup sunulmayacağını konuşabilir.

Üçüncü olarak, eğer iltica davanızı hızlandırmak için bir sebebiniz varsa, iltica avukatınız gerekli delilleri sunarak daha erken bir mahkeme tarihi almanız için size yardımcı olabilir. Belki yargıç hemen o anda bir mahkeme tarihi veremez, fakat en azından durumunuzun kritikliğini aklında tutarak açılan bir boşluk olursa sizi o tarihe alabilir.

İltica Davanızı Hızlandırmak

Dikkat Edilecek Unsurlar: Lütfen iltica mahkemesinin gerçekten çok karışık bir sistemi olduğunu unutmayınız. Yargıçlar bir varlar bir yoklar. Öncelikler değişiklik gösterebiliyor, bu nedenle de iltica mahkemeleri bazen ileri tarihlere atılabiliyor. Hiçbir talepte bulunmasanız bile, çok ilerideki bir mahkeme tarihiniz önceye alınabilir veya yakındaki bir duruşmanızın tarihi ileri bir tarihe ertelenebilir.

Bununla birlikte, parmak izlerinizin tarihinin geçerli olduğundan mutlaka emin olunuz. Eğer parmak izlerinizin tarihi geçmişse, duruşmaya gelip hakkınızda gerekli araştırmalar yapılmaması sebebiyle duruşmaya giremeden geri dönebilirsiniz.

Son olarak, asla vazgeçmeyin. İltica yargıçları da insanlar. Eğer iltica davanızı hızlandırmak için gerekli sebepler görürlerse, çoğu size yardım etmek için uğraşırlar. İltica avukatınız durumunuzu yargıça açıklayabilir ve daha erken bir tarihe duruşmanızı aldırmakta yardımcı olabilir.

Andrew P Johnson son yirmi yıldır binlerce iltica davasına bakmıştır. Müvekkillerimize ilk görüşmede ücretsiz danışmanlık vermekteyiz. Bize aynı zamanda e-mailimiz üzerinden de ulaşabilirsiniz. E-mail: apjlaw@gmail.com

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Merkez ofisi:

Contacts: LawAPJ 65 Broadway, Suite 1603 NY 10006 New York TEL: +1 212 693-3355 / FAX: +1 212 430-6797 / E-MAIL: apjlaw@gmail.com

Telefon görüşmesi:

Lütfen bu kısa anketi doldurunuz ve tüm bilgilerin gizli tutulacagindan emin olabilirsiniz. Anket e-mail veya faks yoluyla gönderilebilir The Questionnaire can be sent electronically or by fax +1 (212) 430-6797

Kişisel danışma:

Danismanlik icin lutfen mesai saatleri icinde ofisimizi arayin. +1 (212) 693-3355