Sığınma davalarını hangi ülkeler kazanıyor?

Her vaka diğerinden farklıdır ancak sığınma davalarını hangi ülkelerin kazandığı sorulduğunda müvekkillerimize Rusya’nın aşağıdaki ülkelere göre daha az kazandığını söylüyoruz:

 

  • Ukrayna
  • Kazakistan
  • Kırgızistan
  • Pakistan
  • Tacikistan
  • Özbekistan
  • Türkmenistan

 

Yukarıdaki listede adı geçen ülkelerde yolsuzluk hüküm sürmektedir ve bu ülkelerde vatandaşlarına karşı gözaltına alma, hükümet gücünü kötüye kullanma ve tehdit gibi sayısız uygulama bulunmaktadır.

Ayrıca “Türk asıllı kişilerin ABD’de sığınma talep etmeleri iyi bir fikir mi?” sorusunu da sık alıyoruz. Son iki yıl içinde, Türkiye’de halkın politik inançları üzerinde ciddi anlamda hükümet baskısı bulunduğu için Birleşik Devletler’e sığınma talebi arttı. Hükümet aynı zamanda Kürtler gibi etnik gruplara ve çoğunlukla Gülen ile ilişkilendirildikleri için de dini gruplara rahat vermemektedir. Politik düşmanların hükümet tarafından yaygın olarak hapse mahkum edilmesi Türk vatandaşlarının sığınma başvurularını ve Birleşik Devletler’deki sığınma kabullerini de artırmıştır. Erdoğan rejiminin Türk vatandaşları üzerindeki baskısı nedeniyle Türk sığınma başvuruları artmış durumdadır.

Hükümetleri yozlaşma ve zorbalıkla bilindiğinden, yukarıda adı geçen ülkelerdeki sığınma davaları, sığınma kazanma ihtimalini artırmıştır. Her halukarda, sığınma başvurusunda bulunan kişilerin kendi hükümetleriyle neden sorun yaşadıklarını ve hükümetlerinin kendilerini hedef gösterebileceği ne tür eylemler içinde bulunduklarını açıkça belirtebilmeleri gerekmektedir.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Merkez ofisi:

Contacts: LawAPJ 65 Broadway, Suite 1603 NY 10006 New York TEL: +1 212 693-3355 / FAX: +1 212 430-6797 / E-MAIL: apjlaw@gmail.com

Telefon görüşmesi:

Lütfen bu kısa anketi doldurunuz ve tüm bilgilerin gizli tutulacagindan emin olabilirsiniz. Anket e-mail veya faks yoluyla gönderilebilir The Questionnaire can be sent electronically or by fax +1 (212) 430-6797

Kişisel danışma:

Danismanlik icin lutfen mesai saatleri icinde ofisimizi arayin. +1 (212) 693-3355